O družině

kontakt: 739 593 173

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Ve školním roce 2023 / 2024 navštěvuje družinu 76 žáků. Starají se o ně Blanka Součková, Lucie Poláková a Barbara Tučková. Pomáhá jim asistentka Šárka Vselá. Od října jsou některé děti zapojeny do kroužku ORIENTAČNÍ BĚH.

Do školní družiny chodí   žáci od 1. do 5. třídy. Vzhledem k různému věku žáků, klademe důraz na ohleduplné chování mezi žáky. Starší pomáhají mladším. Činnosti ŠD jsou zaměřeny na odstranění únavy žáků, aktivní odpočinek a zájmové činnosti. Pokud počasí dovolí, snažíme se pobývat co nejvíce venku na čerstvém vzduchu na školní zahradě, od letoška i na družinové terase.

Nová školní družina dostavěná v prosinci 2020 poskytuje všem přihlášeným dětem luxusní zázemí pro hry i učení.

Nezapomínáme ani na vzdělání dětí. Pomáháme jim s přípravou na vyučování, rozvíjíme čtenářskou a informační gramotnost žáků.

Ranní provoz ŠD: pondělí až pátek od 6.30 do 7,45 h

Odpolední provoz ŠD:  pondělí až pátek po skončení vyučování podle ročníku do 16:20

Po skončení vyučování jdou všechny děti do ŠD a na oběd odchází nejdříve ve 12:00.  Děti s pozdějším koncem výuky mají oběd ve 12:20. V případě, že dítě nechodí na oběd ani do družiny, odchází po vyučování.

► V době od 13:00 do 14:25 si vyhrazujeme čas na odpolední program nebo vycházky do přírody. V tento čas nebude      možně dítě vyzvednou. Průběžné odcházení dětí tyto aktivity narušuje. Děkujeme!

Zápisní lístky: Prosíme řádně vyplnit i na zadní straně jednotlivé dny, doplnit telefon domů, nebo do zaměstnání (razítko není nutné).

Pokud bude dítě odcházet dříve než je napsáno na zápisním lístku, je třeba, aby mělo lístek,na kterém je napsán datum, čas odchodu a podpis rodičů.

Doporučujeme převlečení do ŠD na zahradu - staré tepláky, boty.

Svačina: Pokud dítě pravidelně zůstává v ŠD do 16:00 prosím zohledněte i svačinu. Pití zvládneme z kohoutku, ale svačinu nevykouzlíme ☼

Placení ŠD : 50 Kč na žáka / 1 měsíc. Platí pro děti od 1. do 3. třídy. 4. a 5. třída neplatí.

V zimních a deštivých dnech upřednostňujeme pobyt menších (platících) dětí. Vnitřní prostory bez terasy a zahrady bývají přeplněné.

1. Splátka 200 Kč / měsíce září až prosinec (do konce září 2023)

2. Splátka 300 Kč / měsíce leden až červen (do konce ledna 2024)

U vchodů fungují zvonky a kamery. Děti Vám pošleme. Prosíme rodiče, aby v přízemí v šatně měli děti pod dozorem a nečekali mimo budovu školy.