04. 02. 2021

COVID V MŠ A V ZŠ 4. 2. 2021

ČTVRTEK  4. 2. 2021

V pondělí 8. 2. bude znovu  otevřena mateřská škola  (pro zdravé děti).

Ráno se děti už budou scházet v MŠ v malém oddělení. Štěňata zde i zůstanou. Koťata se v 8,00 přemísťují do "hospody". Stravování pokračuje v KD (nemáme kolaudaci).

Stravování obnovujeme i pro žáky ZŠ.

STŘEDA 27. 1. 2021

COVID ve školní jídelně potvrzen. Všechny zaměstnance čeká léčení nebo karanténa. Předpokládané znovuotevření MŠ - 8. 2. 2021.

Potvrzení o výši školkovného bude k dispozici ve čtvrtek 28. 1.  od 10,00 do 16,00  v obálkách v chodbě ZŠ. Příští týden pak v 1. poschodí ZŠ.

NEDĚLE 24. 1. 2021

OD PONDĚLÍ 25. 1. ZAVÍRÁME ŠKOLNÍ JÍDELNU - PREVENTIVNĚ PRO PODEZŘENÍ NA ONEMOCNĚNÍ COVID - 19.

Některým dětem ve školce končí v pondělí karanténa. Jiné pokračují, podle termínu a pozitivity testů. Děti z velkého oddělení by měly být v karanténě také, jedna jejich učitelka je také nemocná. Hygiena si zatím kontakty nevyžádala. Možná už to ani neudělají - od posledního kontaktu uplynulo 10 dnů. Teď budeme čekat na ukončení pracovní neschopnosti učitelek, abychom mohli školku otevřít. Do konce ledna to nebude.

POTVRZENÍ O VÝŠI VYNALOŽENÝCH VÝDAJŮ ZA PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ V MŠ za rok 2020 budeme vydávat po karanténě - poslední týden v lednu. V současné době není předání možné.

STŘEDA 20. 1. - KOPÍRUJI MAIL Z HYGIENY:

Dobrý den p. ředitelko, 18 dětí, které jste mi zaslala v tabulce, bude mít prodlouženou karanténu do 25.1.2021

Ten den ale neotevřeme školku - všechny učitelky jsou nemocné...........

K tomu dodávám - všechny učitelky MŠ mají v tuto chvíli neshopenku, která bude ukončena podle vývoje jeiich zdravotníiho stavu. Pokud použijete formulář o uzavření MŠ pro zaměstnavatele, doporučuji napsat od 18.1. na dobu neurčitou. Razítko v 1. poschodí ZŠ. Děkuji všem rodičům, kteří se zachovali zodpovědně a ihned nechali své děti doma, případně i sourozence ze školy. Nyní už mají některé děti z MŠ po testech a do školy se vracejí jejich sourozenci.   J. Hrušková

PONDĚLÍ 21,00

Dotazy rodičů: dny karantény Vám určí hygiena. Ta zatím zná jen první nakaženou. Situace je složitá, protože onemocnělo několik osob, každá v jiný den. Poslední pozitivní test máme dnes (zcela bez příznaků), další bude asi zítra (vysoké teploty). Nejpřesnější je proto můj odhad - poslední den ve školce: 15.1. + 10 dnů = 25.1.

Je možné, že hygiena nyní nařídí karanténu od úterý 12.1. do 22.1., ale potom Vám budou volat znovu a prodlužovat, až k nim ze systému dorazí další pozItivní osoby. Nepodceňte to prosím, šíří se opravdu rychle.....a pokud máte sourozence ve škole, je nebezpečí, že nám zavřou i 1. a 2. třídu.

AKTUÁLNĚ - PONDĚLÍ  17,30

Právě jsme dostali z krajské hygienické stanice pokyny k uzavření celé MŠ a informace o dalším postupu.

Informační dopis pro rodiče z hygieny - ZDE         Dopis se týká jen dětí, které byly s pozitivně testovanou osobou v kontaktu. Dnes dostanou  tento dopis do mailu jejich  rodiče.

MATEŘSKÁ ŠKOLA BUDE UZAVŘENA DO 25. 1. 2021.

NEDĚLE 13,00

Pokud budou výsledky testů zaměstankyň v pořádku a hygiena nebude nic namítat, je možné, že v průběhu týdne školku otevřeme. Informace vždy zde.

K dotazům rodičů na ošetřování: Uzavření MŠ z důvodů COVID může nařídit pouze hygiena. Ta to ještě neudělala. Zatím jsem nařídila uzavření z provozních důvodů - nadpoloviční většina učitelek se necítila dobře. Pokud se bude situace dobře vyvíjet a hygiena nezasáhne, otevřeme v průběhu týdne aspoň velké oddělení. J. HR.

Formulář na ošetřování se stahuje ze stránek ČSSZ a podepisuje ho rodič.

ZDE - https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd

AKTUÁLNĚ:     SOBOTA  16. 1.     18:00

Pokyny z hygieny stále nemáme. Bohužel dobré zprávy také ne.

Dnes další 3 zaměstnankyně s příznaky nemoci.

To znamená, že musíme zavřít obě oddělení MŠ od pondělí 18. 1. 21 z provozních důvodů. Jakmile se ozve hygiena, budeme Vás informovat.

Starší zprávy:

15. 1. 2021 byla pozitivně diagnostikována na COVID-19 zaměstnankyně MŠ. Je velmi pravděpodobné, že od pondělí 18. 1. 2021 bude v malém oddělení ŠTĚŇÁTEK nařízena karanténa. Čekáme na pokyny hygieny.

Jana Hrušková